
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Threshold Voltage | 2.5 V |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Max Supply Voltage | 10 V |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Accuracy | 2 % |
| Packaging | Reel |
| Output Type | CMOS |
| RoHS | Compliant |
Stock: 142
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11693
Ext.Price$0.11693
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11693 | $0.11693 |
| 10 | $0.11563 | $1.15630 |
| 50 | $0.11434 | $5.71700 |
| 100 | $0.11323 | $11.32300 |
| 500 | $0.11213 | $56.06500 |
